Sekite mus:
Tehnikas tirdzniecība
Serviss
+371 25491676
Rezerves daļas
+371 25494834
Tehnikas tirdzniecība
Serviss
+371 25491676
Rezerves daļas
+371 25494834
Sekite mus:

EIT Food Challenge Lab 2023

2023-11-01

«EIT Food» un nozares uzņēmumi izaicina radīt inovācijas ilgtspējīgai lauksaimniecības un pārtikas nozares nākotnei.

2023. gada 27. oktobrī – Līdz 4. novembrim studenti, pētnieki, jaunuzņēmēji, pārtikas un lauksaimniecības nozarē nodarbinātie, kā arī citu jomu profesionāļi, kas ieinteresēti veidot ilgtspējīgu agrikultūras nākotni, aicināti pieteikties dalībai «EIT Food Challenge Lab 2023» un izstrādāt novatoriskus risinājumus nozīmīgiem lauksaimniecības un pārtikas nozares izaicinājumiem.

«EIT Food Challenge Lab 2023» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) pārtikas industrijas zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» aktivitāte, ko Latvijā īsteno «EIT Food HUB Latvija» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centru. To atbalsta uzņēmumi «Bayer» un «DOJUS Latvija», definējot nozarei aktuālus izaicinājumus.

«EIT Food Challenge Lab 2023» mērķis ir, izmantojot dizaina domāšanas metodes un apvienojot akadēmisko izcilību un specifikas nozares zināšanas, īsā laikā radīt potenciālus biznesa risinājumus un mazināt plaisu starp zinātni un uzņēmējdarbību. Lai nodrošināti starpdisciplinaritāti komandā, tajā aicināti piedalīties studenti, pētnieki un profesionāļi ar zināšanām dažādās jomās – no biotehnoloģijām līdz biznesa attīstīšanai.

«Bayer» dalībniekus izaicinās radīt risinājumus, kas paātrinās virzību uz ilgtspējīgu lauksaimniecību, sekmējot pārtikas ražošanu un vienlaikus mazinot ietekmi uz vidi. Arī «DOJUS Latvija» izaicinājums ir tieši saistīts ar negatīvās ietekmes mazināšanu lauksaimniecībā, padarot to ilgtspējīgu. Proti, dalībniekiem būs jādomā, kā samazināt lauksaimniecības radītās emisijas, ieviešot rīkus, kas, piemēram, reāllaikā mēra augsnes PH un, balstoties datos, uzlabo augsnes un tehnikas veiktspēju.

Lai stimulētu risinājumu attīstību, katrā kategorijā tiks noteikta uzvarētājkomanda, kas saņems 2000 eiro lielu naudas balvu, kā arī iespēju veidot un attīstīt jaunuzņēmumu sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem «EIT Food» uzņēmējdarbības atbalsta programmās.

Komandas darbu žūrijai prezentēs jau 21. novembrī RTU Zinātnes un inovāciju centrā.

«Bayer» ir dzīvības zinātņu uzņēmums, kura galvenās darbības jomas saistītas ar veselības aprūpi un lauksaimniecību, izstrādājot inovatīvus produktus.

«DOJUS Latvija» ir viens no lielākajiem lauksaimniecības un zāliena kopšanas tehnikas tirgotājiem Latvijā.

Veidojot ciešas saites starp patērētājiem, uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, pētniekiem un studentiem no visas Eiropas, «EIT Food» atbalsta inovācijas un ilgtspējīgas ekonomikas iniciatīvas, kas vairo piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, uzlabo vidi un veselību, kā arī rada jaunas darbavietas un palielina Eiropas konkurētspēju. RTU «EIT Food» pievienojās 2019. gadā, iegūstot tiesības Latvijā veidot inovāciju un koprades kontaktpunktu «EIT Food HUB Latvija».

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vaivare,

RTU Sabiedrisko attiecību departamenta komunikācijas projektu vadītāja.